Kérjük szoritsák a tárolás időtartamát a minimumra, de semmi esetre se haladja meg a hat hónapot.
Lehetőség szerint kerüljék a hosszú tárolást és kérjük vegyék figyelembe az alábbi javaslatokat:
Hat hónapot meghaladó tárolást követően a berendezésben lévő folyadék kenő és védőképessége megszűnik.
Hosszú, hat hónapot meghaladó tárolás esetén kövessék a “Hosszú tárolás” kezdetű bekezdésben foglaltakat.
A tápegység és a hidraulikus munkahengerek közötti csővezetéket csak képzett hidraulika csőszerelővel készittessék.
Kerüljék a könyökök beépitését, törekedjenek arra, hogy a csöveket minimális mértékben hajlitsák, minden esetben használjanak új csőcsavarzatot, hiszen minden egyes darab potenciális szivárgási forrás.
Az acél csővezetéket rendszeres távolságokban alá kell támasztani, nem szabad, hogy feszüljön , vagy meghajoljon.
Az acél csövek végeit derékszögben kell levágni, tisztának és sérülésmentesnek kell lennie. Folyékony tömitőszerek és tömitőszalag használata nem javasolt.
Minden acélcsövet zsirtalanitani kell.
Törekedni kell arra, hogy a csővezeték a későbbiekben könnyen bontható legyen, valamint arra, hogy a cső áteresztőképessége ne csökkenjen a hajlitásoknál.
A flexibilis tömlőket a gyártó javaslatai szerint kell felszerelni.
A megfelelő tömlő kiválasztásához szükséges tisztázni a maximális üzemi nyomást, a használni kívánt hidraulikus folyadékot, a környezetvédelmi tulajdonságokat, a várható mechanikus igénybevételt és követni kell a gyártó felhasználási és karbantartási javaslatait.
Tartsák a csővezetéket tisztán!
A rendszer összeszerelés után ki lett tisztitva, de a következő pontokban olvashatókra figyelni kell az üzembehelyezésnél.
A legjobb öblitési módszer az, ha külön szűrőkocsit (motor/szivattyú/szűrő egységet) használnak.
Javasoljuk, hogy az öblitéshez olyan folyadékot használjanak, mellyel később fel fogják tölteni a rendszert.
Amennyiben az öblités során a rendszer saját szivattyúját kivánják használni, úgy kérjük kövessék az “Első inditás” fejezetben foglaltakat és a következőket:
Öblitést követően javasoljuk, hogy a folyadékot ellenőriztessék egy szűréstechnikai céggel.
A tartályt tiszta állapotban szállitjuk. Kérjük győződjön meg arról, hogy szállitás közben nem szennyeződött-e. Amennyiben szükséges, tisztitsák ki feltöltés előtt.
Javasoljuk, hogy a tisztitás során csak tiszta pamut rongyot használjanak.
A szennyeződés elkerülésének érdekében a tartályt egy legalább 10 mikronos szűrővel ellátott szivattyúval és a rendszer visszafolyó ági szűrőjén keresztül töltse fel. Keresse a tartályon a feliratokat. Még a friss olajat is csak szűrve töltse a tartályba.
Győződjön meg arról, hogy a tartályt a megfelelő szintig töltötte fel a megfelelő hidraulikus folyadékkal.
Ne keverje a különböző tipusú és viszkozitású folyadékokat.
Ne feledje, az folyadék szintje le fog esni az első inditást követően, mikor a folyadék feltölti a csővezetéket és a munkahengereket.
A tápegység inditása előtt ellenőrizze a következőket:
AZ ELSŐ INDITÁS SORÁN FIGYELJEN A KÖVETKEZŐKRE:
A fenti listán feltüntetettek ellenőrzésével csökkentheti az beüzemelés időtartamát, elkerülheti a meghibásodásokat és nem kerülnek veszélybe sem emberek, sem a rendszer.
Rutinszerű karbantartás
Az alábbiakat ellenőrizze legalább havonta egyszer.
A tartály folyadékszintjét rendszeresen ellenőrizze, kezdetben gyakrabban. A nagymértékű folyadékvesztés okát mihamarabbmeg kell szüntetni
Figyelje a folyadék szinét és állagát a szintjelzőben.
A szennyezett olajat azonnal le kell cserélni.
Ellenőrizze a csővezetéket, szivárgás esetén azonnal javitsa ki, vagy cserélje le a sérült szakaszt, húzza meg a csatlakozókat az előirt nyomatékkal, illetve támassza alá a csővezetéket amennyiben szükséges.
A tartályban lévő folyadék hőmérséklete semmilyen körülmények között sem haladhatja meg a 70°C-ot. Magasabb folyadékhőmérséklet a tömitések és a fém alkatrészek gyors elhasználódását okozhatja. A hőmérséklet ellenőrzést működés közben végezze el.
A szűrők eltömődésjelzőjét ellenőrizze rendszeresen. Amennyiben eltömődést jeleznek, úgy a szűrőbetétet az eredeti betéttel egyezővel kell kicserélni.
Ellenőrizze rendszeresen, hogy a rendszer beállitott nyomása megfelelő-e.
Ellenőrizze a kapcsolási rajzon feltüntetett töltőnyomást.
Ellenőrzéskor eressze le a folyadékot az akkumulátorból a leeresztő szelepen keresztül (lásd. Karbantartásnál)
A megnövekedett zajszint közelgő meghibásodásra utal.
Különös figyelemmel ellenőrizze a tömlőkön az alábbiakat:
A rendszeres karbantartás megkezdése előtt olvassa el a tanácsokat és a figyelmeztetéseket.
A működés első óráiban tanácsos az olajszint változásának figyelemmel kisérése. 100 üzemóra után ellenőrizze a folyadék hőmérsékletét, a szűrők tisztaságát és a rendszer nyomásának értékét.
A rendszer utántöltésekor csak a rendszerben meglévő tipusú folyadékot szabad használni.
A tartály utántöltéséhez csak a szűrő-beöntőnyilást szabad használni.
Figyelem: Ha a tartály folyadékszintjét túl gyakran kell utántölteni, az azt jelenti, hogy a rendszer valahol szivárog. Keresse meg a szivárgás helyét és javitsa ki a hibát.
Tanácsos a hidraulikus folyadék állapotának ellenőrzése minden 6. hónapban. Amennyiben a folyadék elvesztette a gyártó specifikációjában feltüntetett képességeit, úgy le kell cserélni. Vegyen mintát a tápegységgel együtt szállitott mintavevő segitségével. A mintát a nyomóágból vegye azon belül is a szűrő utáni szakaszból. Az első mintavételt a működés megkezdését követően egy évvel vegye.
A folyadékot fedett helyen tárolja, a műhely hőmérsékleti viszonyai mellett, igy csökkentheti a koncenzációs hatást. A hordókat függőlegesen kell tárolni, hogy elkerüljék a hordó fedlapjának elszennyeződését. Az olajat szűrőkocsival kell áttölteni a hordóból a rendszerbe, ezzel is kizárva a folyadék elszennyeződését.
A fáradt folyadékot megfelelő helyen, vizmentesen záró hordókban kell tárolni.
A rendszer olajcseréjekor, illetve a szűrők eltömődésjelzőjének cseréjekor a szűrőket ki kell cserélni.
A cseréhez vegye figyelembe a gyártó ajánlásait, melyet mellékeltünk. Hat havonta cserélje a levezőztetők szűrőjét.
Nagyon fontos, hogy tartsa tisztán a rendszert!
A külső alkatrészek tisztitásához használjon sűritett levegőt és pamut rongyot. Ne használjon oldószereket vagy zsirtalanitót.
Az akkumulátort fel kell tölteni nitrogén gázzal.
Az első ellenőrzést a működés megkezédése után egy héttel kell megejteni. Amennyiben ekkor nem tapasztal nyomásesést, úgy a továbbiakban elegendő 3 havonta ellenőrizni a nitrogén nyomását.
A feltöltési nyomás ellenőrzéséhez megfelelő töltő és ellenőrző berendezés használata szükséges.
Kivételes esetben az ellenőrzést végre lehet hajtani a hidraulikus rendszer nyomásmérőjével is.
A mérés végrehajtásához töltse fel az akkumulátor olajterét is az előirt maximális nyomásra, majd állitsa le a szivattyút. Lassan eressze le a hidraulikus folyadékot az akkumulátor leeresztő szelepén keresztül. Amint az akkumulátorban lévő nitrogénnyomás értéke alá csökken a hidraulikus folyadék nyomása, a rendszer nyomásmérője nullára esik, tehát az akkumulátor nitrogénnyomása az az érték, mely leolvasható a rendszer nyomásmérőjéről közvetlenül a nullára esés előtt.
Évente egyszer tanácsos a hűtő olajoldalának tisztitása. Ehhez a hőcserélőt le kell cserélni és át kell mosni mosószerrel, a normál folyásiránnyal ellentétesen. Végezetül öblitse át forró vizzel.
A levegő oldal tisztitásához használjon vizet, vagy sűritett levegőt. Amennyiben sűritett levegőt használ ügyeljen arra, hogy a lamellákkal párhuzamosan fújja a levegőt, igy elkerülheti, hogy megrongálja őket. Amennyiben olajos, zsiros, vagy egyéb szennyeződés látható rajta, úgy használjon gőzt, vagy forró vizet.
Tisztitás közben természetesen óvja a villanymotort.
Rövid leállitás
A kevesebb mint két hónapig tartó rövid leállitás nem igényel semmiféle különleges eljárást, hagyja a rendszert úgy, ahogyan a leállás előtt volt.
Hosszú leállitás
Több mint két hónaposra tervezett leállitás esetén hasznos ha rendszeres időközönként alacsony nyomáson járatják a rendszert egy ideig, biztositva ezzel a megfelelő kenést. Tanácsos az akkumulátor nyomásának csökkentése is.
A rendszer újrainditása
Rövid leállást követően elegendő csupán a levegő kieresztése a rendszerből. Hosszú leállást esetén ellenőrizze, hogy nem öregedett-e meg az olaj. Amennyiben az olaj elöregedett, úgy cserélje újra.
Ellenőrizze a szűrőbetéteket, az eltömődésjelzőket, a csővezetéket, a tartály tömitéseit, és a szelepek tömitéseit. Minden esetben ellenőrizze a tartály olajszintjét. A rendszer inditásakor kövesse az Inditás bekezdésben foglaltakat.
Opavszki István
műhelyvezető - BUDAPEST
+36209199912
Bognár Krisztián
mérnök-menedzser
+36209666134
Kun Gábor
kereskedelmi vezető
+36209125668
Telephelyek
Budapest:
1103 Budapest, Gyömrői út 108-126.
Épület 26.
Kecskemét:
6000 Kecskemét, Kaffka Margit u. 1.
Telefonszám